בחזרה לעכשיו | כנס לרגל 30 שנה למרכז סוזן דלל


פתוח לקהל הרחב / יש להרשם מראש בלינק הבא: https://forms.gle/MUeFQXXN8d4xKLSN6

 הציבור מוזמן!
 
 
התפיסה הרווחת לגבי זמניותו של המחול מציבה אותו כאמנות החולפת מרגע שנוצרה. הכנס, באוצרותו של רן בראון, יעמוד על האופנים שבהם המחול דווקא אינו נעלם ועל מרכזיותו של מרכז סוזן דלל בעיצוב הזיכרון הקולקטיבי של המחול בארץ. הכנס יציג את פירות עשייתם של חוקרים ויוצרים, שהוזמנו מבעוד מועד למחקר עיוני ואמנותי בארכיון המרכז, ויורכב משני מושבים עיקריים:
המושב הראשון יכלול שלוש הרצאות קצרות של שלושה חוקרים שהוזמנו לארכיון המרכז, על מנת לנסח מחקר חדש בתחום העניין שלהם. ד"ר עידית סוסליק תעסוק באופן שבו מרכז סוזן דלל מתווך ייצוגי זהות תרבותית ואתניות במחול. במוקד הרצאתה התבוננות בעשייה השוטפת של מרכז סוזן דלל כפעולה של תיווך שמבססת אבחנות בין תרבויות והירארכיה בין מיינסטרים ל-"אחר" מחולי. ד"ר אלעזר בן-לולו יציג ניתוח אנתרופולוגי של "גַּבְרִיּוּיּוֹת ישראליות" במחול. הרצאתו תתמקד בשלוש יצירות מחול בהפקת מרכז סוזן דלל ותברר באיזה אופן אלו מבטאות זיקות לשדה הפוליטי, המגדרי והדתי, והאם המחול משמר או מערער את הגבריות הישראלית ההגמונית. העיתונאית רוני דורי תציג סקירה של ייצוגי המציאות הבטחונית ביצירות הרמת מסך, ותעסוק במעבר מהתייחסות לסכסוך ולמציאות הבטחונית היומיומית לעיסוק בסוגיות אישיות ואמורפיות.
 
את המושב השני תפתח הרצאת עוגן אודות החזרה אל העבר במחול העכשווי מאת האוצרת וחוקרת המחול ליאור אביצור, שתעסוק בפרקטיקות של יוצרי מחול בני זמננו אשר משתמשים בארכיון כחומר גלם לעבודות חדשות. אחריה יוצגו עבודותיהם של יוצרים ישראלים שהוזמנו להשתמש בארכיון. הלל קוגן, מאי זרחי, דנה רוטנברג ויאיר מיוחס, כולם אמנים שיש להם עניין רב בארכיון, במחקר ובצורות בינתחומיות המערבות ידע וגוף, יציגו בבכורה שלוש פעולות מחקריות־אמנותיות, שנוצרו במיוחד עבור הכנס. מאי זרחי תציג מילים, דימויים ותנועה אפשרית בין אז לעכשיו בעקבות מסע בארכיון סוזן דלל. הלל קוגן יתחקה אחר ביקורות, עדויות ליצירות שהועלו על בימת סוזן דלל ונמוגו. דנה רוטנברג ויאיר מיוחס יציגו מסע פורנזי בעקבות מכתבי תלונה, מסמכים ותיעוד אחת היצירות שבארכיון.
תמונת מופע:
להזמנה ושירות