רונית זיו - חחח.דוט.קום

"מדוע בני אדם חוזרים לא פעם כנכפים דווקא על ההתנסויות ההרסניות, ומשחזרים במהלך חייהם את מערכות היחסים המעוותות ואת הסיטואציות המכשילות, שמעוררות בהם את התחושות הקשות והמזהמות ביותר?" שואל דויד גרוסמן (2005, עמ' 125) .
שאלה זו, השאלה אודות כפיית החזרה, היא השאלה שאני מבקשת לשאול ואף לנסות להשיב עליה ביצירה. 
כפיית החזרה, היא מוטיב מנחה ומקיימת קשר הדוק בין המצב הנפשי של הדמויות על הבמה ותבניות ריתמיות וכוריאוגרפיות שנוצרו בתהליך היצירה.
שתי הדמויות נעות בתבניות תנועתיות מוגברות, וקצביות ואז במפתיע, נעצרות, ומתמסרות לבהייה ארוכה. הדמויות חוזרות שוב אל המחוזות המוכרים, ההרסניים, מבלי לדעת, הם מנסים מאוד לשמור על חיוניות אך נשארים כלואים בתבניות קבועות. תנועתם מהירה וקצובה, או קופאת, מבטם ננעץ בנקודה רחוקה באופק, כאילו ממאנים להמשיך.
בנקודה הזו, הפודקאסט של אופרה וינפרי, נכנס לתוך ריטואל קבוע של אחת הדמויות. הוא מאמץ את המילים שלה בתחילת כל תכנית, הם המנטרה שלו, מתרגל למילים, לגוון הקול, לנשימה שלה.
והתגובות נלהבות : "הכוריאוגרפיה בנויה במקצועיות עם בחירות תנועתיות של יוצרת ותיקה. הביצוע בוהק עשיר בכוח פנימי כמו טמון בתוך הרקדנים מנוע ללא הפסקה. קיכלר ואלגרבלי הם מצויינים. יצירה משובחת" (רות אשל, יומני מחול)
היצירה זכתה במקום הראשון בתחרות המחול בתיאטרון הפרינג' בבאר שבע
 
כוריאוגרפיה: רונית זיו
רקדנים יוצרים: לירון קיכלר, אלדר אלגרבלי
ניהול מוזיקלי ותיפוף: נדב לוזיה
צילום: אבי כץ 
תיפוף: שלו סרור
ֿתאורה: אורי רובינשטיין
 
לתשומת ליבכם:
אין כניסה מתחת לגיל 3
אין כניסה למאחרים
המקומות שמורים עד תחילת המופע
לכניסה מהירה יש להגיע עם אישור ההזמנה מודפס או דרך הסמארטפון ישירות לאולם

תאריכים קרובים

25/07/2019
21:00
סטודיו זהבה וז'אק - לא מסומן
להזמנה ושירות